Kontakt  |  Česky Česky  |  English English

MetaTrader 4: čekající obchodní pokyny

V jednom z předchozích článků jste se naučili založit účet a instalovat platformu MetaTrader 4. Nyní se podíváme na to, jak vstoupit do trhu i když zrovna nejste u počítače.

MetaTrader 4, stejně jako každá jiná platforma, vám umožňuje si individuálně nastavit značné množství parametrů. Každý obchodník má odlišné preference pro grafické nastavení grafů, volbu indikátorů a v neposlední řadě např. také volí jiné instrumenty pro obchodování. Tímto nastavením se budeme zabývat nejen v tomto článku, ale také v několika následujících.

V předchozím článku jsme si přiblížili instalaci platformy a start obchodování. Umíte si nastavit barevné rozlišení grafů. a také zadat nový obchod.

Nyní se podíváme na další funkci platformy. Rozšíříme si vaše možnosti pro vstup do trhů prostřednictvím tzv. čekajících příkazů.

Čekající objednávky

Vstoupit do obchodu můžete na jiné, než aktuální ceně. Když víte, že např. nebudete schopni být u počítače v době, kdy dosáhne cena vašeho vstupního bodu, pak můžete zadat čekající pokyn na určité úrovni. Oproti objednávce typu “MP” – tedy “market price” – vstup za aktuální cenu, se pak jedná o vstupy typu entry limit a entry stop (nepleťte si se stop-lossem! Zde se bavíme o vstupní objednávce, nikoli výstupní).

Čekající objednávku zadáte jednoduše přes tlačítko POKYN, dále v roletce vyberte ČEKAJÍCÍ POKYN a poté vyberte typ objednávky (pokynu), který chcete použít.

Pro zvětšení obrázku na něj klikněte myší.

Jaký typ pokynu zvolit?

V roletce čekajících pokynů vidíte čtyři možnosti. Je logické, že dvě z nich jsou pro nákupní long pozici (Buy), druhé dva pro prodejní short pozici (Sell). Jak je ale mezi sebou dále rozlišit? Logika limit a stop příkazů je následující.

LIMIT je objednávka, ve které zadáváte vstupní cenu výhodnější než ta, která je aktuálně na trhu. To znamená že Buy Limit je nákup za nižší cenu než MP – market price a tedy aktuální tržní cena. Sell Limit znamená vstup do short pozice za vyšší cenu, než je aktuálně tržní. Buy Limit použijete tehdy, očekáváte celkový růst ceny, ale chcete nastoupit za nižší cenu, než je aktuální. Počítáte s dočasným poklesem, následně nástupem a poté pohybem vzhůru. Sell Limit použijete tehdy, když očekáváte celkově klesající cenu, ale před vyklesáním očekáváte že cena ještě poskočí výše a tam chcete nastoupit.

STOP je objednávka, ve které zadáváte vstupní cenu na méně výhodnou než tu, která je aktuálně na trhu. To znamená, že Buy Stop je otevření long obchodu na vyšší ceně, než je ta tržní. Respektive Sell Stop je vstup do short obchodu za cenu nižší, než ta aktuálně tržní. Stop objednávku použijete tehdy, když například čekáte na proražení nějaké důležité cenové úrovně, nebo potvrzení vámi uvažovaného cenového pohybu.

Tyto čekající pokyny můžete využít pro situace, když zrovna nejste u své burzovní platformy, případně když čekáte na lepší cenu pro vstup. Jsou vhodné také v případech potvrzení cenového pohybu který hodláte využít ve svůj zisk, potvrzení nějaké formace na grafu, průrazu nebo potvrzení důležité cenové bariéry a podobně.

Komentáře

Warning: file_get_contents(): https:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /mnt/data/accounts/d/dbm3/data/www/goldstarway.com/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(https://www.goldstarway.com/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor//images/icons/left.svg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /mnt/data/accounts/d/dbm3/data/www/goldstarway.com/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(): https:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /mnt/data/accounts/d/dbm3/data/www/goldstarway.com/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Warning: file_get_contents(https://www.goldstarway.com/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor//images/icons/right.svg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /mnt/data/accounts/d/dbm3/data/www/goldstarway.com/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Přidat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů